چگونه دلار اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

هنگامی که فردی اسکناسی تقلبی و جعلی را می‌پذیرد، ضرری را متحمل می‌شود. چنانچه در ایران باشید و این اسکناس تقلبی به دلار باشد، حال ضرر بزرگتری را پذیرفتید. راحت ‌ترین راه برای تشخیص اصل بودن اسکناس دلار نسبت به دلار تقلبی لمس آن هست، چون از نوعی کتان ویژه ساخته شده که در بازار به صورت تجاری فروخته نمی‌شود. به همین دلیل اگر مدتی با این اسکناس‌ ها سر و کار داشته باشید در عمل به راحتی با لمس کردن آن متوجه کاغذی بودن اسکناس جعلی و کتانی بودن اسکناس اصل خواهید شد.

دلار در حال حاضر به صورت هفت اسکناس یک، دو، پنج 10، 20، 50 و 100 دلاری چاپ می شود که همه شان دارای هفت فاکتور امنیتی هستند. 100 دلاری با ارزش ترین پول چاپ شده آمریکا می باشدکه روی آن تصویر بنجامین فرانکلین سیاستمدار، مخترع، و دیپلمات اهل ایالات متحده آمریکا و در پشت این اسکناس یک تصویر از سالن استقلال نقش بسته است. برای کسب اطلاعات از قیمت دلار می توانید برروی لینک کلیک کنید.

تشخیص دلار اصل از تقلبی

روش هایی برای تشخیص سریع دلار اصل از تقلبی :

تکراری نبود شماره سریال : چاپ اسکناس های تقلبی با شماره سریال های مختلف کار سختی است بنابراین بیشتر اسکناس های تقلبی با شماره سریال هاییکسان چاپ می شوند . برای تشخیص اسکناس اصل از تقلبی می توان از این ویژگی استفاده کرد.

استفاده از آهنربا : برای تشخیص اسکناس اصل از نوع تقلبی آن به نقاط پر جوهر اسکناس دلار یک آهنربای قوی نزدیک کنید ، اگر اسکناس اصل باشد ، جوهر اسکناس به علت داشتن ذرات بسیار ریز آهن جذب آهنربا می شود.

تغییر رنگ جوهر: اگر اسکناس اصل 100 دلاری را کج کنید عدد 100 در گوشه پایین سمت راست روی اسکناس از رنگ مسی به سبز تغییر می کند.

مقایسه : بافت اسکناس و نوشته‌ها و خط‌های روی آن را با یک اسکناس دلار دیگر که می‌دانید اصل است مقایسه کنید.

برجسته بودن برخی نوشته ها : برخی از نوشته های اسکناس های 100 دلاری برجسته هستند. عبارت United States of America در اسکناس 100 دلاری برجسته است.

یک اسکناس دلار را جلوی نور نگه دارید و به دنبال هولوگرافی از چهره در اسکناس باشید: هر دو تصویر باید مطابقت داشته باشند. اگر اسکناس 100 دلاری سفید شود، هولوگرام تصویری از آبراهام لینکلن (Abraham Lincoln) را که در اسکناس 5 دلاری ظاهر می‌شود، به جای بنیامین فرانکلین (Benjamin Franklin) نشان می‌دهد.

چاپ برجسته: همه اسکناس های دلار آمریکا دارای چاپ برجسته هستند.جعل یا مشابه سازی این امر بسیار سخت است.شانه کت بنجامین فرانکلین رو طبق شکل ذیل لمس کنید. این کار رو با نوک ناخن نیز انجام دهید.

تشخیص دلار اصل از تقلبی